PD përsërit padinë ndaj Lleshaj për hedhjen e gazit lotsjellës

59

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, dorëzon një tjetër padi kundër Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj dhe Policisë për përdorimin kriminal të gazit lotsjellës në protestë.

Kërkesë padia është dorëzuar paraditen e sotme në organin e akuzës dhe pritet që Bardhi të ketë një komunikim me mediat pas daljes nga Prokuroria.

Kjo është padia e dytë e PD-së për Lleshaj pas asaj të 20 marsit të këtij vitin për të njëjtën akuzë.