Ndalimi i furgonëve, Berisha:Qëndrim i papërgjeshëm dhe korruptiv

60

sali-berishaIsh-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në Facebook në lidhje me vendimin e qeverisë për të ndaluar furgonat me pasagjerë.

Në një profil në faqen zyrtare, Berisha e ka cilësuar këtë vendim si të papërgjegjshëm dhe korruptiv nga ana e qeverise Rama-Meta që sipas tij shkatërron së paku 17-20 mijë vende pune.

Postimi i plotë i ish-kryeministrit

Te dashur miq, beteja me furgonate qeverise Rama -Meta, eshte nje akt shume i papergjegjshem dhe fund e krye korruptiv qe shkaterron me se paku 17-20 mije vende pune. Une ju bej thirrje te gjithe shoferave te furgonave, familjareve te tyre, te mos perkulen por te perdorin te gjitha mjetet demokratike, demostratat dhe grevat per te mbrojtur vendet e tyre te punes. Ju bej thirrje qytetareve te solidarizohen me shoferet e furgonave dhe familjet e tyre ne protesten e tyre te drejte.

Une ftoj te gjithe shoferat e furgonave, familjaret e tyre te bashkohen me ne në marshin mbare popullor te 20 shkurtit kunder mashtrimeve te medha elektorale, shkaterrimit masiv te vendeve te punes dhe rritjes te pandalshme te papunesise, vendosjes se fatures aforfe te energjise qe detyron qytetaret te paguajne 2.5 here per energjine me shume se sa kreu i qeverise, kunder vendimit per furgonat qe i pret buken e gojes 17-20 mije familjeve shqiptare. Marshi i 20 shkurtit eshte antidodi, pergjigjia me e merituar ndaj revanshit te qeverise Rama – Meta!! sb