Meta takon Nishanin

57

ilir-metaKreu i LSI-së Ilir Meta ka takuar paraditen e sotme Presidentin Nishani.

Pas takimit, që zgjati rreth 30 minuta, Meta deklaroi: “Ishte një kënaqesi për t’u takuar me presidentin dhe për të ndarë vlerësimet për forcimin e mëtejshëm të bashkëpunimit që t’i shërbejmë të gjithë përgjegjësie të përbashkët për të forcuar institucionet, sundimin e ligjit në vend, për të ngritur funksionimin e institucioneve të pavarura dhe për të bashkërenduar punët në funksion të reformave që i japin vendit statusin e vendit kandidat”.

Dje, me Presidentin Nishani është takuar edhe lideri socialist Rama. Pas takimit Rama deklaroi se takimi ishte pozitiv.