Lazarat, të shtëna armësh, plagosen 2 vetë

52

kanabis2Të shtëna armësh u dëgjuan në Lazarat mbrëmjen e sotme, ku u plagosën edhe dy persona. Mësohet se të plagosurit janë, S. Kolla 15 vjeç dhe Fotaq Ksera, nipi i ish-ministrit Spiro Kserës.

Mësohet se plumbat i kanë kapur gabimisht dy të rinjtë dhe se gjendja e tyre është jashtë rrezikut për jetën. Dy adoleshentët ishin bashkë në momentin kur u plagosën.

Dy të lënduarit janë nga fshati Derviçan, i cili është shumë pranë Lazaratit. Nga ana tjetër, kultivuesit e kanabisit qëllojnë shpesh herë me armë për të mbrojtur plantacionet.