Kuvendi homazhe në nder të deputetit Olldashi

57

sokol-olldashiKuvendi i Shqipërisë do të zhvillojë paraditen e sotme homazhet për nder të deputeti Sokal Olldashi, ish Ministrit të Transporteve.

Ndërsa arkivoli me trupin e pajetë të tij ka dalë nga banesa në orën 11:37, shoqëruar me duartokritje nga të pranishëm të shumtë që ishin mbledhur, për ta shoqeruar më pas në sallën e Kuvendit.

Përcjellja për në banesën e fundit ku do të prehet dhe trupi i tij, do të zhvillohet në orën 14:00.

Olldashi humbi jetën si pasojë e një aksidenti rrugor në aksin Tiranë-Elbasan, kur rreshjet e dendura dhe shpejtësia e automjetit kanë bërë që automjeti të dalë nga rruga, duke humbur krejtësisht kontrollin dhe duke përfunduar në greminë.