Kukës, kamioni përfundon në greminë

58

makinaNjë aksident me pasojë plagosjen e një personi ka ndodhur sot në mbrëmje në Kukës.

Mësohet se një kamion ka përfunduar në greminë, pasi shoferi kosovar ka humbur kontrollin. Aksidenti ka ndodhur në rrugën Fushë Dukagjin – Drini Zi dhe për pasojë shoferi është plagosur rëndë.

Policia e Kukësit bën me dije se drejtuesi i mjetit është shtetasi Bedri Fetahu, i cili po transportohet me helikopter për në Tiranë.

Ende nuk dihet nëse shoferi udhëtonte i vetëm, apo kishte edhe shoqërues, ndërkaq vijojnë hetimet e policies për të zbardhur shkaqet e aksidentit.