Kroacia goditet nga një stuhi e fortë, era 221 km/orë

48

640x360_245642Një stuhi e fuqishme ka goditur Kroacinë, ku era ka arritur në një shpejtësi deri në 221 km/orë.

Funksionimi i transportit është bllokuar në kryeqytet, Zagreb. Në brigjet e Adriatikut, tragete të shumtë e kishin të pamundur të qarkullonin.

Raportohet, se një person ka gjetur vdekjen pas rrëzimit të një peme nga era e fuqishme dhe 5 persona të tjerë janë plagosur rëndë, në veri të vendit.