Izraeli tenton golin, Strakosha tregon cilësinë

84

Shqipëria pret Izraelin në kuadër të ndeshjes së parë në Ligën e Kombeve që po zhvillohet në “Elbasan Arena”.

Një fitore në përballjen e sotme, do t’i hapte rrugën Kombëtares, për të kapur vendin e parë. Kujtojmë që kuqezinjtë bëjnë pjesë në Grupin 1 të Ligës C së bashku me Izraelin dhe Skocinë.

Momentalisht rezultati i takimit është i mbërthyer në rezultatin 0-0. Për më tepër informacione dhe të rejat më të fundit nga fusha e blertë shikoni më poshtë:

“Live” te gjithë rastet dhe momentet pikante të ndeshjes

30′ Izraeli tenton golin, por Strakosha tregon cilesite ne dy raste te njepasnjeshme

14′ Gavazaj harkon një top nga e djathta për Gurin, i cili provon të devijojë me kokë, por jashtë kuadratit.

9′ Basha ndëshkohet me karton të verdhë pas një ndërhyrjeje të gabuar në mesfushë.

7′ Guri zhbllokohet mire nga mbrojtesi, del i vetem perballe portierit, godet, por Hainmov pret.