Itali-Suedi, shiten 65 mijë bileta për ndeshjen e play off

71

65 mijë bileta janë shitur për ndeshjen Itali-Suedi, që do të luhet të hënën e ardhshme në stadiumin “San Siro” të Milanos, ndeshja e kthimit për play off-in kualifikues për Botërorin 2018 në Rusi.

“Duhet të demonstrojmë që Italia nuk dorëzohet kurre”, ka deklaruar trajneri i ekipit kombëtar italian, Gian Piero Ventura.

Në Coverciano këto ditë me futbollistët janë takuar presidenti i FIGC, Carlo Tavecchio, drejtori i pergjithshem, Michele Uva dhe zv/presidenti Renzo Ulivieri.

“Me Federatën jemi në kontakte të vazhdueshme dhe askush nuk e merr në konsideratë mundesite e mosvajtjes në Botëror”, ka theksuar Ventura.