Itali, arrestohet boksieri shqiptar, pjesë e mafies napolitane

61

oriol2Policia italiane ka ndërmarrë një aksion, ku i ka vendosur gjobë disa bizneseve dhe ka arrestuar 15 persona, mes tyre edhe boksierin shqiptar Orial Kolaj.

Policia bën të ditur se kampioni i boksit Orial Kolaj është i përfshirë në klanin e mafies napolitane.

Kolaj dhe 14 italianët akuzohen për shumë vepra penale dhe gjatë kontrollit iu sekuestrua një pasuri me vlerën e 30 milionë eurove. Grupi mafioz kishte vendosur kontrollin në disa salla lojërash fati. Nëse dikush nuk pranonte, grupi me boksierin shqiptar i kërcënonte. Orial Kolaj, boksieri kampion i Europës së Bashkuar në peshat gjysmë të rënda. Ai është 29 vjeç nga Lezha, prej vitesh jeton në Lombardi.