Greqi, kapen 320 kg kanabis sativa që vinte nga Shqipëria

57

hashishPolicia greke ka sekuestruar 320 kilogramë kanabis sativa në Filat të Greqisë. Droga vinte nga Lazarati.

Burime nga policia e Janinës kane bërë të ditur se gjatë mëngjesit të sotëm është ndaluar një furgon me targa greke që drejtohej nga një shqiptar, ku është gjetur edhe sasia më e madhe e lëndës narkotike e kapur në këtë zonë. Lënda narkotike mësohet se, ka hyrë nga fshati Pogon i poshtëm i Gjirokastrës.

Droga është transportuar jo shumë larg postës kufitare shqiptare. Sipas policisë, droga kishte si destinacion kryeqytetin grek, Athinën, ndërkohë policia greke dhe ajo shqiptare po vijojnë hetimet, ndërsa ka shoqëruar shoferin e furgonit.