Grabitje me armë e maska, ikin dy autorët

88

Grabitje-me-maska-e-armeGrabitet një pikë lojërash fati në Gjirokastër. Ngjarja është regjistruar rreth orës 23:20 të mbrëmjes së të shtunës në lagjen ’18 Shtatori’ pranë spitalit rajonal, ku dy persona me maska janë futur në një pikë lojërash fati të licencuar në pronësinë e shtetasit me iniciale A.N dhe në kërcënimin e armëve kanë arritur të marrin një shumë parash nga xhiroja e biznesit dhe janë larguar me pas në drejtim të paditur.

Në vendgjarje kanë mbërritur menjëherë forcat e policisë, të cilët gjatë orëve të natës kanë bërë shoqërimin e 15 personave ku po merren në pyetje lidhur me ngjarjen. Nga ana e bluve vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të grabitjes me armë.