Grabitet Kazinoja pranë stadiumit “Dinamo”

69

Spiel_Casinos-Austria-Casino-RoulettGrabitet Kazinoja pranë stadiumit “Dinamo” në rrugën “Sulejman Delvina”. Burimet policore konfirmojnë, se dy grabitësit kanë qenë me motorr. Ato kanë grabitur paratë në kazino dhe kanë mbyllur punonjësit e saj brenda.

Grabitësit pas sulmit të menjëhershëm, janë larguar me ndihmën e një motorri, në drejtim të urës Vasil Shanto.

Shuma e grabitur sipas raportimeve mendohet të jetë rreth 1 milionë lekë të reja. Hetuesit kanë marrë në pyetje punonjësit e kazinosë, kanë sekuestruar kamerat e sigurisë dhe po procedojnë për zbulimin e mundshëm të autorëve.