Gjirokastër, kapen 21.2 kg hashash, 1 në pranga

Share This
Tags

hashish21.2 kg lëndë narkotike e llojit marijuanë janë sekuestruar sot në pikën kufitare të Kakavijës, ndërsa në pranga është vënë një person. Sipas policisë së Gjirokastrës, lënda ishte fshehur në pjesën e mbrapakolpit dhe shasinë e një automjeti tip ‘Renault’, me targë TR7856S
Në momentin e transportit, automjeti drejtohej nga shtetasi Viktor Cuko, i cili është vënë menjëherë në pranga nga sektori kundër narkotikëve. Dyshohet se destinacioni i lëndës narkotike ishte Athina.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>