Fushë-Krujë Laç, Aksident rrugor plagosen dy persona

61

aksident-rrugorFushë Krujë Laç- Një aksident me pasojë dy të plagosur ka ndodhur rreth orës 17:00 të ditës së sotme në aksin rrugor Fushë Krujë-Laç në afërsi të fshatin Luz. Sipas policisë një automjet është përplasur me një motor dhe për pasojë kanë mbetur të plagosur dy persona identiteti i të cilëve nuk bëhet ende i ditur, të cilët po udhëtonin me motor.

Policia ka mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit. Personat e plagosur janë nisur me urgjencë në Spitalin Ushtarak. ndërkohë për shkak të përplasjes në aksin rrugor ku ndodhi aksidenti është krijuar trafik. Policia ka devijuar qarkullimin në një rrugë dytësore .