Fjalimet e gjata të Berishës në Kuvend, Braçe: Rishikim minutazhi

54

brace5Pas fjalimit të tretë me radhë në foltoren e Kuvendit nga deputeti demokrat Sali Berisha, ka ardhur edhe reagimi i deputetit Erjon Braçe i cili ka kërkuar rishikim të minutazhit.

“Del njëra aty dhe thotë, pse nuk kaloj dot paratë e mia. Del tjetra ankohet për cështje jashtë rendit të ditës. Del tjetri ofendon ministrin Veliaj, i thotë bastard, askush nuk e nxjerr jashtë. Rrimë këtu dhe dëgjojmë diskutime, është gjetur nuk është gjetur. Ende nuk është gjetur koka e Remzi Hoxhës dhe përgjegjësin e keni aty. Harxhojmë kohën kot, të rishikohet minutazhi ”, tha Braçe.

Ndërsa nënkryetari i Kuvendit Vangjel Dule theksoi se “duhet të mblidhet Konferenca e Kryetarëve dhe të rishikohet minutazhi për diskutim” –