Ekzekutim në Shkodër, vdes 45 vjeçari

48

policiaGjakmarrja ka marrë jetën e një tjetër shtetasi, kësaj radhe në qytetin e Shkodrës.

Viktima, Cesk Deliaj, 45-vjeç, po kthehej në banesën e tij në lagjen ‘Kira’, kur është qëlluar disa herë me armë zjarri. Viktima ka humbur jetën pak momente më pas, duke mos i mbijetuar dot plagëve të shumta, që kishte marrë.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 02:00 të mëngjesit të sotëm dhe me sa duket autorët e kanë ndjekur viktimën deri sa kanë gjetur momentin kur ai po kthehej pranë banesës për ta goditur.