Eksploziv makinës së oficerit të gjyqësorit

58

eksploziviNjë ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm, në qytetin e Sarandës. Makinës së oficerit të policisë gjyqësore, në Prokurorinë e Sarandës, i është vënë eksploziv.

Shpërthimi ka ndodhur rreth orës 03:00 pranë pallatit ku banonte oficeri i policisë gjyqësore , Altin Abduli në lagjen nr 3 të Sarandës, ku kishte makinën të parkuar.

Nga shpërthimi i lëndës plasëse nuk ka persona të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve së vënies së eksplozivit.