Edi Rama: 11 shtatori, tragjedia që ndryshoi botën

74

Kryeministri Edi Rama përmes një statusi në Facebook, ka kujtuar tragjedinë e 11 shtatorit në New York. Ai ka postuar një video, me statusin “tragjedia që ndryshoi botën”

“Mirëmëngjes dhe me këtë kujtesë për tragjedinë që ndryshoi botën, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama në FB.

Sot Shtetet e Bashkuara të Amerikës kujtojnë 17-vjetorin e sulmeve terroriste në Kullat Binjake në Nju Jork, ku humbën jetën mbi 3 mijë persona.
Video:Edi Rama video për 11 shtatorin