Drogë drejt Greqisë, arrestohet 40-vjeçarja

50

mariuana1Policia kufitare në Kakavijë ka sekuestruar 16.3 kg marijuanë ndërsa ka arrestuar transportuesen e drogës.

Burime nga policia bëjnë me dije se droga është gjetur gjatë kontrollit në automjetin i cili drejtohej nga Marie Cika, 40-vjeçe, nga Delvina, banuese në Athinë.

Sipas policisë, droga u gjet e fshehur në automjet dhe ishte e ndarë në 40 pako.

 

Mësohet se lënda narkotike kishte si destinacion kryeqytetin grek, Athinën.