Dhunohet kambisti, i grabiten 20 mijë $ dhe 20 mln lekë

47

policia-e-tiranesNjë kambist ka rënë pre e grabitësve mbrëmjen e sotme në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur në zonën e njohur si “Kodra e Diellit”, rreth orës 17:30, ku shtetasi Gazmir Goga pretendon se i janë vjedhur 20 mijë dollarë dhe 20 milionë lekë. Ende nuk është konfirmuar nëse i është vjedhur vërtet kjo shumë, por deri më tani ky është pretendimi i kambistit Goga. Ai është dhunuar fizikisht, nga dy persona, në hyrje të pallatit të tij, i njohur si pallati “Vapor”. Forcat e policisë kanë shkuar në vendngjarje dhe po hetojnë. Po punohet për identifikimin e dy grabitësve si dhe për arrestimin e tyre.