“Live” te gjithë rastet dhe momentet pikante të ndeshjes 

97

Po luhet në “Turner Stadium” takimi i raundit të katërt në Grupin 1, të Ligës C, mes Izraelit dhe Shqipërisë. Me një grup totalisht të balancuar dy skuadrat do të tentojnë të dalin me pikë të plota nga ky takim. Momentalisht rezultati është 1-0 në favor të vendasve.

Kuqezinjtë e Christian Panuccit vijnë pas një ecurie aspak pozitive në takimet e fundit, ndërkohë që dueli me izraelitët vjen në momentin e duhur, pasi Izreali është një kundërshtarëshumë i njohur për kombëtaren tonë, ku i ka mposhtur në dy raste dhe ka humbur një në takimet e dy viteve të fundit.

46′ Nis pjesa e dytë, Shqipëria tenton kthesën

45+2′ Mbyllet pjesa e pare: Është mbyllur pjesa e parë në “Turner Stadium” mes Izraelit vendas dhe Shqipërisë. Një 45 minutësh që i buzëqeshi vendasve, të cilët kaluan në avantazh pas 8 minutash lojë. Një shturje e mbrojtës sonë, nxori të vetëm përballë Strakoshës, Hemad, që nuk gaboi.

45′ Akordohet 1 minut shtese

22′ Balaj godet bukur me koke, por portieri vendas ben mrekulline

13’ Xhaka depërton në zonën e Izraelit, por mbrojtja izraelite mbyll rrezikun.

8′ Kuqezinjtë të shthurur në mbrojtje, Hemed perfiton dhe kalon në avantazh vendasit