Published On: Enj, Pri 25th, 2019

Bayern e Lazios sigurojnë finalen e Kupës

Share This
Tags

Një gol i Correa në minutën e 58-të i ka mjaftuar Lazios për të kaluar në finalen e madhe të Kupës së Italisë. Argjentinasi realizoi një gol mjaft të bukur në fitoren 1-0 që kryeqytetasit morën në transfertën e Milanos ndaj Milanit.
Në finalen e madhe, Lazio do të ndeshet me fituesin e çiftit Atalanta-Fiorentina. Akti i parë është mbyllur me shifrat e barabarta, 3-3 dhe takimi i nesërm do të jetë mjaft spektakolar.
Në finalen e Kupës ka kaluar edhe Bayern Munich. Bavarezët mposhtën 3-2 Ëerder Bremen. Në duelin e zhvilluar mbrëmjen e sotme, protagonist ishte edhe mesfushori i kombëtares kosovare, Milot Rashica.

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>