Braçe-Bashës: Thuaj Këshilltarit të vjetër që strategjia me tensione të pavërteta, nuk mbledh njerëz

18

erion-brace-lsa_1Deputeti socialist Erjon Braçe, ka reaguar në lidhje me mos përgënjeshtrimin nga ana e Partisë Demokratike që nuk ekziston një projekt në lidhje me devijimin e lumit Radika. Braçe i thotë Bashës që t’i thotë këshilltarit të vjetër, se strategjia e tensionit me të pavërteta, nuk mbledh njerëz.

Postimi i plotë i Erjon Braçes: 

“Sazani del ne rruge dhe uleret: mos ma prekni Lumin!!;

Mesila e mbeshtet dhe kerkon edhe ajo: mos ma prekni Lumin!!;

Luli zgjohet dhe nxjerr nje deputet te tij te thote: Qeveria po shet Lumin!!

Ministri i Energjise del publikisht e thote: S’ka as projekt e as interes; nese do kete do ndalim cenimin e interesave tona!!;

Kryeministri i Shqiperise konfirmon zyrtarisht se: Eshte zhurme e kote ose shume zhurme per asgje!!;

Luli nuk del serish vete por nxjerr Panoramen:
Qeveria e Maqedonise ka miratuar dy projekte!!;

Atehere Luli serish nxjerr zedhenesen e tij deputete dhe ajo lexon Panoramen: Rama genjeu, Qeveria e Maqedonise ka miratuar dy projekte!!

Qeveria e Maqedonise nxjerr Ministrin e Ekonomise i cili thote qarte:

Nuk ka projekt, nuk ka financim, nuk ka studim ambjental; nuk mund te behet pa shqiperine dhe pa pare interesat e banoreve te zones dhe Shqiperise si pale ne marreveshje!!!!

Luli ska nxjerre ende njeri per sot por Panorama nuk ka kerkuar ndjese ende!!

Lulezim, thuaji atij keshilltarit te vjeter se strategjia e tensionit me te paverteta nuk mbledh njerez!!

Skeme e vjeter dhe e deshtuar strategjia e tij; nejse, nuk di te bej me shume se kaq, thjesht replikon veten!!”