Belgjika rigrumbullon Januzajn

69

janjanuzaj500Talenti kosovar i Manchester Unitedit, Adnan Januzaj, është ftuar në përfaqësuesen e Belgjikës për dy ndeshjet e radhës ndaj. Marc Wilmots, trajneri i Belgjikës, e ka publikuar listën me emrat e futbollistëve që i ka ftuar për ndeshjen miqësore ndaj Islandës, dhe atë kundër Uellsit në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian “Franca 2016”.

Në mesin e futbollistëve të ftuar, figuron edhe emri i futbollistit kosovar që luan për Manchester Unitedin, Adnan Januzaj. Pavarërisht se Januzaj nuk po aktivizohet, Belgjika ka ende besim tek talenti kosovar.