Aksidentohen policët e burgut të Drenovës,1 i vdekur

65

aksident i rendeNjë efektiv i burgut të Drenovës ka humbur jetën në një aksident automobilistik dhe katër të tjerë mbetën të plagosur.
Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme në afërsi të fshatit Plasë dhe sipas burimeve policore bëhet e ditur se makina veturë me të cilin policët po udhëtonin u përplas me një furgon mallrash.
Sipas informacioneve efektivët e burgut ishin duke u kthyer nga një ceremoni mortore. Të plagosurit janë dërguar në spitalin rajonal të Korçës, ku njëri prej tyre ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.