Aksident rrugor, vdes një grua dhe plagoset djali me nusen

61

aksidentNjë tjetër aksident rrugor ka marrë jetën e një gruaje në Shkozet të Durrësit.

Dallëndyshe Kovaçi, 55 vjeç, ka gjetur vdekjen ditën e sotme në rrethrrotullimin e Shkozetit të Durrësit, ndërsa djali i saj Ismail Kovaçi, 28 vjeç dhe nusja e tij Gerta Kovaçi, 25 vjeç, janë plagosur rëndë.

Aksidenti ka ndodhur, ndërsa ato ishin duke u kthyer nga një ceremoni martesore.

Mbasi janë transportuar menjëherë në Spitalin Ushtarak, çifti i ri raportohet të jetë jashtë rrezikut për jetën,ndonëse me plagë në trup dhe në kokë.