Aksident rrugor në Shkodër, pas lajmit vdes edhe nëna e viktimës

74

aksident-rrugorAksidentit të rëndë të ditës së sotme në Shkodër i shtohet një tjetër viktimë. Nëna e njërit prej adoleshentëve që kanë humbur jetën Raevl Duli , ka vdekur si pasojë e një goditje të rëndë në zemër.

Aksidenti që mori jetën e 4 të rinjve ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Kryebushat. Sipas të dhënave paraprake të policisë automjeti ‘BMW’ me targë SH1818D është përplasur me një kamion me targa PU1463A, i cili transportonte lëndë drusore.

Përplasja fatale ka sjellë humbjen e jetëve për katër adoleshentë dhe plagosjen e një personi të pestë.

Viktimat janë Raevl Duli 17 vjeç, Xheni Anamali 18 vjeç, Ledio Pirani, Orlend Mreca 17 vjeç, Ledio Pirani 18 vjeç, Osman Mraja 18 vjeç, drejtuesi i i automjetit i cili është në gjendje të rëndë në spital.

Shkak i këtij aksidentit mendohet të jetë shpejtësia e madhe e të dy automjeteve