Aksident në Elbasan, përplasen automjetet, 2 të vdekur

58

peqin-280x200Dy persona kane humbur jeten ne nje aksident tragjik te ndodhur mesditen e sotme ne aksin rrugor Elbasan-Peqin ne vendin e quajtur Paulesh.

Viktimat e aksidentit jane shtetasit Dashamir Leka i cili udhetonte me automjetin tip Ford me targa AA 991 Af dhe nderroi jete gjate transportimit per ne spitalin kirugjik teElbasanit dhe Arben Porocani qe drejtonte autometin tip Benz me targa AA 523 Da i cili nderroi jete pas disa oresh qendrim ne kirurgjine e Elbasanit, mjeket e se cilit nuk munden ta mbanin dot ne jete.

Policia qe mberriti ne vendin e ngjarjes konstatoi se te dy mjetet udhetonin me shpejtesi te larte dhe ky ka qenë edhe shkaku qe i ka derguar mjetet perballe njeri-tjetrit.

Dashamir Leka njihej si nje tregetar i armeve te gjahut ne qytetin e Elbasanit, ndersa Arben Porocani ishte pedagog ne universitetet “Aleksander Xhuvani” te Elbasanit dhe “Aleksander Moisiu” te Durresit, njëherësh edhe anetar i keshillit bashkiak te Elbasanit si perfaqesues i se majtes. Pas vdekjes se Porocanit Partia Socialiste ne Elbasan nderpreu te gjitha takimet elketorale te parashikuara per sot.