Aksident në autostradë, 1 i vdekur 3 të plagosur

51

aksidentNjë aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur pasditen e sotme, në autostradën Tiranë-Durrës. Një person ka humbur jetën dhe 3 të tjerë janë plagosur, si pasojë e përplasjes së dy automjeteve. Burime nga policia bëjnë të ditur se aksidenti ka ndodhur rreth orës 18:00 në Vorë, ku dy makina janë përplasur për shkaqe ende të panjohura.

Momentalisht nuk ka të dhëna rreth identitetit të viktimës, ndërsa të plagosurit janë dërguar me urgjencë në spital, ku po marrin ndihmën e nevojshme mjekësore.

Policia ka mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes dhe po punon për të zbardhur shkaqet e aksidentit të rëndë.