Aksident me pasojë vdekjen në Peqin

61

ambulance.31Një aksident i rëndë ndodhi ditën e sotme në aksin rrugor Elbasan – Peqin, ku një person mbeti i vdekur. Aksidenti ndodhi pranë vendit të quajtur, Pajovë.

Mësohet se një automjet u përplas me një motoçikletë dhe për pasojë, mbeti i vdekur drejtuesi i motoçikletës. Ai është Zyfer Elezi, 45 vjeç.

Ende nuk dihen shkaqet dhe rrethanat e aksidentit, ndërsa policia ka nisur me njëherë hetimet për zbardhjen e tyre. Po kështu, policia shoqëroi drejtuesin e mjetit.