Acid në fytyrë 27-vjeçares tek Liqeni Artificial

53

acidNjë 27-vjeçare është sulmuar nga një person me acid në fytyrë. Ngjarja ka ndodhur disa minuta më parë tek kodrat e Liqenit Artificial, Tiranë. Shkaku dhe autori i këtij veprimi të rëndë ende nuk është bërë i ditur. E sulmuara është dërguar menjëherë në Spitalin Ushtarak në Tiranë në gjendje të rëndë. Sipas informacioneve nga spitali, viktima e sulmit, Vilma Dule ka marrë djegie e në fytyrë dhe në trup të shkallës së tretë. Ndërkohë policia ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes.