5 të plagosur në 3 aksidente

53

policia-rrugore (1)3 aksidente janë shënuar pasditen e sotme, ku kanë ngelur të plagosur pesë persona identiteti i të cilëve nuk është bërë ende i ditur.

Sipas burimeve zyrtare, një prej aksidenteve ka ndodhur në aksin rrugor Kukës-Morinë ku dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën duke lënë të plagosur dy drejtuesit e automjeteve, aksidenti tjetër ka ndodhur në doganën e Morinës, ndërsa aksidenti i tretë është shënuar në Kolsh ku makina ka devijuar nga rruga.

Policia lokale është duke punuar për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe shkaqet e pasojës së tre aksidenteve.