Grabitet argjendaria pranë gjykatës së Tiranës

69

Grabitje-me-maska-e-armeNjë argjendari pranë Gjykatës së Tiranës është grabitur sot rreth orës 09:40 minuta

Nga të dhënat e para dy autorët ishin me skafandra motori.

Pasi kanë kryer grabitjen  autorët janë larguar nga vendngjarja me një motor të zi.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe po punon për identifikimin e autorëve.

Gazetari ynë informon se dy autorët mendohet se kanë qenë të maskuar si policë dhe sasia e mallit që  kanë arritur të marrin kap shifrën e 400 mijë lekëve.