Vlorë: Policia jep detaje për 1262 kg lëndët narkotike

Share This
Tags

kanabisPolicia e Vlorës bëri të ditur të mërkurën detaje të operacionit të dy ditëve më parë, ku u bllokuan 1262 kg lëndë narkotike të llojit kanabis sativa.
Burime zyrtare të policisë lokale thanë për ATSH-në se, operacioni antidrogë që u finalizua mesnatën e të hënës, në afërsi të fshatit Kotë, 25 km në juglindje të Vlorës, nisi mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative dhe u zhvillua me mbështetjen e Njësisë Delta Force. Lënda narkotike u zbulua në një furgon “Iveco” të braktisur, me targa të vjedhura AA 961 AY, që lëvizte në drejtim të Vlorës, prej ku mendohet se do të kryhej edhe transportimi i saj me mjete lundruese drejt Italisë.
Gjatë hetimeve, policia ka shoqëruar dhe më pas ka nisur procedimin penal në ngarkim të tre personave, A.C, 33 vjeç nga Vlora, A.D., 32 vjeç dhe B.D., 31 vjeç, nga qyteti i Fierit. Të arrestuarit dyshohet të jenë përfshirë në këtë rast të trafikimit të lëndës narkotike e mbetur në tentativë

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>