Vlorë, plagoset nga pakujdesia në kokë 19-vjeçari

51

policia-tiraneNjë person është plagosur në kokë me armë zjarri në qytetin e Vlorës. Ngjarja ndodhi gjatë orëve të vona të së martës dhe i plagosur ka mbetur 19-vjeçari Klaudio Nelaj.

Sipas policisë së Vlorës plagosja ka ndodhur në banesën e shtetasit Renato Shehut, në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Transballkanikes”.

19-vjeçari shtë plagosur me armë zjarri, tip pistoletë dhe ka marrë një plumb në kokë. Momentalisht i riu ndodhet në spitalin e qytetit bregdetar.

Forcat e policisë mbërritën menjëherë në vendin e ngjarjes duke sekuestruar armën me të cilën ka ndodhur plagosja dhe ka shoqëruar për në komisariat shtetasin Renato Shehut, 24 vjeç. Sipas policisë dyshohet se plagosja ka ndodhur nga pakujdesia.

Hetimet po kryhen nën drejtimin e prokurorit të rrethit Vlorë.