Vlorë, digjen dy automjetet e Rektorit të Universitetit

52

flake-makine-23Rektorit të Universitetit të Vlorës “Ismail Qemali”, Albert Qarri i janë djegur në orët e para të mëngjesit të dyja automjetet që përdorte.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 05:45, pranë banesës së tij, kur fqinjët kanë lajmëruar rektorin Qarri, se të dy automjetet e tij kishin marrë flakë, makina personale dhe makina e Universitetit.

Denoncimin për këtë ngjarje e ka bërë vetë Rektori Qarri. Policia dhe Prokuroria e Vlorës kanë nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe kapjen e autorëve.