Vendoset një mjet plasës në makinën e portierit të dytë të Tiranës

58

policiaNjë tjetër shpërthim me lëndë plasëse është regjistruar në Tiranë. Objektivi kësaj radhe ka qenë portieri i dytë i ekipit të futbollit të Tiranës, Xhino Sejdo. Persona ende të paidentifikuar kanë vendosur një lëndë plasëse në makinë e portierit Sejdo. Policia njofton se nga shpërthimi nuk ka persona të lënduar.

Mësohet se në momentin e shpërthimit portieri Sejdo ka qenë duke u stërvitur me skuadrën. Policia ndodhet në vendngjarje dhe po heton mbi autorin e ngjarjes. Policia dyshon se lënda plasëse mund të jetë kapsollë.