Siguria dhe rendi, Rama takon Tahirin dhe Burgajn

53

rama tahiriKryeministri i vendit, Edi Rama zhvilloi një takim me ministrin e Brendshëm, Saimir Tahirin ditën e sotme. Takimi u zhvillua në ambientet e Ministrisë së Brendshme në orën 20:45 , ku i pranishëm ka qenë edhe drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Hysni Burgaj.

Mësohet se në fokus të këtij takimi ka qenë siguria dhe rendi publik në vend. Gjithashtu, në takim u diskutua edhe për punë që ka bërë deri më tani Policia e Shtetit. Deri më tani, nuk ka asnjë reagim zyrtar nga Kryeministria, Ministria e Brendshme, apo Policia e Shtetit lidhur me takimin.

– See more at: http://www.shekulli.com.al/web/p.php?id=32045&kat=88#sthash.HURSBgTB.dpuf