Shqipëria, Turqia dhe Belgjika duan Januzajn

57

januzajnNuk është vetëm Shqipëria dhe Belgjika që kërkojnë ta angazhojnë në kombëtaret e tyre talentin 18-vjeçar të Manchester United, Adnan Januzaj. Në garë ka hyrë edhe Turqia. Sipas mediave belge, lojtari ka edhe shtetësi turke dhe federata turke e futbollit ka nisur të mendoj ta afroj talentin shqiptar të lindur në Belgjikë.

‘Shqipëria dhe Belgjika janë vendet që po e kërkojnë me ngulm Januzajn, për të cilin janë hapur edhe fanpage në Facebook. Të ngazëllyer me këtë fakt duket se janë edhe turqit, gazeta “Milliyet” shkruan se Januzaj mund të përfundoj te Turqia’, shkruajnë mediet belge.

Në një intervistë për mediat e Kosovës, babai i futbollistit mohoi zërat se djali i tij mund të kalojë në kombëtaren shqiptare. Ai u shpreh se Andani ka planifikuar qëndrim të gjatë tek ekipi i Manchester United.