Shperthimi në Letoni në gjëndje të rëndë Majori

64

Ngjarja e rëndë e ndodhur sot paradite në Letoni, ku gjatë pastrimit të një zone nga municionet e paplasura ndodhi një shpërthim i cili i mori jetën Zarife Muharrem Hasanajt ndërsa u plagosën një major shqiptar dhe një rreshter Julian Kapaj.

Burime të sigurta bënë me dije se Majori Klodian Nikolla Tanushi ndodhet në gjëndje të rëndë nën kujdesin maksimal të mjekëve në bazën Camp Adazi, në Letoni. Ai ka plagë të rëndë në kokë.

Grupi në terren ka qenë i përbërë nga 8 persona, 4 prej të cilëve janë dëmtuar. Zarife Hasanaj vajza nga Tropoja dhe që banonte në Babrru humbi jetën. Personi i katërt i cili nuk u përmend në deklaratën e ministrisë së mbrojtjes ka pësuar lëndim të lehtë.