Shkelën rregullat e qarkullimit rrugor, arrestohen 7persona

75

policia mamurras7 persona janë arrestuar brenda 24 orëve, për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor, dhënie mjeti pa leje drejtimi dhe në gjendje të dehur. Arrestimi i parë në flagrancë në këtë fundjavë, ka qënë ditën e djeshme në qytetin e Kavajës. 41-vjeçari me inicialet A.H është arrestuar pasi drejtonte pa leje drejtimi motoçikletën e tij.

Për të njëjtën arsye është bërë arrestimi disa orë më vonë, i 28-vjeçarit me inicialet G.K. dhe 29 vjeçarit K.D, gjatë drejtimit të automjeteve të tyre në kryeqytet. Ndërsa katër arrestimet e tjera janë kryer këtë të djelë nga punonjësit e patrullës së policisë në Tiranë, tre për drejtim të mjetit në gjendje të dehur dhe një për mungesë të lejes së drejtimit.

Përkatësisht 44-vjeçari me inicialet E.M, 23 vjeçri E.M, 42 vjeçari Xh.Q. janë ndaluar nga punonjësit e policisë për drejtim të mjetit në gjëndje të dehur.

Ndërkohë priten vendimet përkatëse në bazë të shkeljeve të kryera.