Seuli teston dhjetë raketa me rreze te shkurtër veprimi

59

raketeKoreja e Veriut testoi sot dhjetë raketa me rreze të shkurtër veprimi, të fundit në serinë e kryer nga Pheniani gjatë vijimit të manovrave të përbashkëta mes Koresë së Jugut dhe SHBA-së, raportoi agjencia e lajmeve të Koresë së Jugut Yonhap.
Raketat u hodhën në pjesën lindore të Koresë së Veriut drejt detit të Japonisë, shtoi agjencia.