Sekuestrohet 800 kg drogë në Itali, në pranga 5 shqiptarë

63

hashishSekuestrohet nga policia italiane  800 kilogramë drogë, me një vlerë tregu prej 1 milionë eurosh,  ndërsa në pranga janë vënë pesë shtetas shqiptarë.

Burime nga policia italiane bëjnë me dije se të arrestuarit janë Arjan Llanaj nga Fieri, drejtues i kamionit, Mihallaq Licaj, nga Vlora, Petrit Pirra, banues në Itali, Fatjon Mecani nga Vlora dhe Nertil Licaj.

Operacioni është kryer pasditen e datës 10 janar, kur hetuesit ndaluan një kamion dhe një makinë në zonën industriale në Anagni. Kamioni kishte mbërritur në Brindisi nga Shqipëria, një natë para se të sekuestrohej nga policia.