Sekuestrohen 1 ton kanabis sativa

49

kanabisPolicia e Durrësit ka sekuestruar mëngjesin e sotëm rreth një ton lëndë narkotike, e llojit kanabis sativa. Sipas informacioneve, droga është gjetur në një furgon të braktisur tek Gjiri i Lalzit, në Durrës. Mësohet se personat që kanë qenë në automjet po e transportonin lëndën narkotike drejt aksit Shkafanë-Gjiri i Lalzit.

Trafikantët kanë mundur të largohen pasi kanë pikasur efektivat e policisë duke braktisur edhe furgonin me lëndën narkotike. Dyshohet se lënda narkotike vinte nga Lazarati dhe do të dërgohej në port me destinacion vendin fqinj, Italinë.