Rritet numri i viktimave të tërmetit

80

Tërmeti që lëkundi sot vendin ka shkaktuar një tragjedi të madhe në familjet shqiptare, duke marrë jetë njerëzish. Nga raportimet e deritanishme, janë shënuar 9 viktima, i fundit u nxorr nga rrënojat e një prej pallateve të shembura në Thumanë.

Tre prej viktimave janë regjistruar në Thumanë, ndërsa të tjerët në Durrës dhe Kurbin.

Ekipet e shpëtimit janë shpërndarë në zonat e prekura nga tërmeti.