Rama vëzhgon nga afër punimet e INUK në Vlorë

69

rama ne vloreKryeministri Edi Rama ka inspektuar, mesditën e sotme, aksionin e INUK në Vlorë, për prishjen e ndërtimeve pa leje në bregdet.

Gjatë inspektimeve, kreu i qeverisë shoqërohej nga kryetari i INUK-ut, Zyhdi Dajti dhe Ministri i Mjedisit, Lefter Koka.

Rama ka inspektuar nga afër prishjet që u bënë në zonën nga Skela përgjatë shëtitores “Aulona”, e deri tek Uji i Ftohtë.

Kryeministri Rama, bashkë me personat që e shoqëronin, ka ecur në këmbë për më shumë se 3 kilometra, ndërsa nuk ka dhënë asnjë deklaratë për mediat.