Qytetarët e Tiranës boshatisin dyqanet

66

Gjatë paradites së të shtunës qindra qytetarë pushtuan tregjet, marketet dhe farmacitë për të kryer blerjet e fundit para shtetrrethimit.

Vetëm pas orës 13:00 rrugët e kryeqytetit, tregjet, marketet, farmacitë u boshatisën nga fluksi i lartë i qytetarëve të cilët kishin zbarkuar prej orëve të para të mëngjesit për të kryer blerjet e fundit para shtetrrethimit.

Vendin e rradhëve e zunë patrullat e policisë, ku u verifikua çdo mjet që qarkulloi përtej orarit.

Forcat e ushtrisë nisën patrullimin në çdo rrugë për të verifikuar nisjen e ndalim qarkullimit.

Ndryshe u paraqit situata që prej orës 5 të mëngjesit të së shtunës, ku qindra qytetarë zbarkuan dhe dynden gjitha pikat e tregjeve, supermarketeve dhe furrat e bukës.

Shprehen se furnizimet përkojnë me situatën e shtetrrethimit, ndërsa për 40 orë do të respektojnë shtetrrethimin.