Pronari merr peng punëtorin, nuk i jep hakun e punës

62

violenza-sugli-uominiNjë 18-vjecar në rrethin e Devollit është marr peng duke u lidhur dhe dhunuar fizikisht për disa orë në një ndërtesë të vjetër.

Ngjarja e rëndë është regjistruar në fshatin Cangonj, kur 18- vjecari Eri Gjata është marrë peng nga pronari i lokalit ku punonte dhe shoku i tij, ndërsa kishte shkuar të kërkonte shlyerjen e pagës.

Pak orë pas ngjarjes,vetë 18-vjecari ka kërkuar treguar për News24 orët e tmerrit ,ndërsa ka pohuar se në ndihmë të dy agresorëve kanë ardhur dhe dy persona të tjerë,njëri prej të cilëve i veshur me rroba ushtarake.

Të lidhur, mes grushteve dhe kërcënimit të thikës ata i kanë kërkuat 18-vjecarit ,të pohonte në shtëpi se u kishte vjedhur 200 mijë lekë të reja në arkën e lokalit të lojërave të fatit ku punonte

Ndërkohë, nëna e të miturit e tronditur nga ngjarja ka kërkuar drejtësi. Pas ngjarjes policia ka vënë në pranga pronarin e lokalit Erind Spahi 29-vjec dhe Andi Mullali 21-vjec nën akuzën e ‘heqjes se paligjshme të lirisë së tjetrit, e kryer në bashkëpunim’.