Perez: Do ishte ‘padrejtësi’ nëse Topin e Artë nuk e fiton CR7

67

cristiano-ronaldo-and-florentino-perez-280x200Gara për Topin e Artë për vitin 2013 padyshim dhe tema kryesor e të gjitha mediave dhe diskutimeve në ambientet sportive. Tre finalistët do të jenë Cristiano Ronaldo, Lionel Messi dhe Franck Ribery.

Secili nga të tre këta personazhe meriton ta fitojë, por nuk mendon kështu presidenti i Realit të Madridit, Florentino Perez i cili është i bindur se Cristiano Ronaldo është një shkallë sipër të tjerëve dhe do të jetë ai që do të fitojë trofeun më të lakmuar individual.

” Unë jam i sigurt që Topin e Artë do ta fitojë Cristiano, në qotë se nuk e fiton ai do të ishte një padrejtësi, pasi e gjithë bota e di shumë mirë që Ronaldo është futbollisti më i mirë në planet ” – presidenti i Realit.

Perez në intervistën e tij u pyet për disa tema e njëra prej tyre ishte rinovimi i Xabi Alonso-s. Sipas tij ai duhet të qëndroj ën Madrid pasi ka një kualitet të jashtëzaklonshëm dhe I shërben shumë skuadrës. Në lidhje me lojën që po zhvillojnë Los Blancos në drejtim të trajnerit Carlo Ancelloti presidenti u shpreh i kënaqur pasi skuadra e “Los Blancos” po bën një lojë shumë të mirë.

Perez nuk ngurroi te japë edhe një mendim për dëshirat që ai ka për vitin 2014.

“Shpresoj që 2014-ta të na sjellë trofeun e 10 të Uefa Champions League që e dëshirojmë të gjithë.”

Sipapas Fioprentino perez Reali po përjeton një moment të artë në të gjitha sported ku krahas suksesit të Realit është edhe klubi I basketbollit që po bën një parqitje për tu pasur zili.